Robotyka dla dzieci z klockami konstrukcyjnymi Cbox

Robotyka dla dzieci to pierwszy krok, aby podarować im kompetencje, które będą cenione i potrzebne w przyszłości. Jak to zrobić? Od czego zacząć? W Cbox mamy na to innowacyjny przepis! Dajemy inżynieryjne klocki konstrukcyjne, z których można budować działające urządzenia i pojazdy. Udostępniamy – szkołom i rodzicom – platformę edukacyjną, która uczy dzieci w zakresie: umiejętności technicznych, kompetencji STEAM, robotyki, nauk przyrodniczych, nowych technologii, a ponadto zapewnia rewelacyjną zabawę.

Zobaczmy, czy klocki konstrukcyjne Cbox są tymi, które pokochają dzieci i uczniowie!

Klocki konstrukcyjne w wykonaniu Cbox

Tradycyjne klocki konstrukcyjne doskonale wpływają na rozwój dziecka, ale pozwalają tworzyć tylko statyczne budowle, które po pewnym czasie – mimo swych możliwości – zaczynają się nudzić. W nasze klocki włożyliśmy dodatkowo myśl inżynieryjną, połączoną z możliwościami druku 3D. W ten sposób zmaksymalizowaliśmy korzyści rozrywkowe, edukacyjne i rozwojowe dla dzieci.

Jakie są tego efekty?

Nasze klocki konstrukcyjne Cbox są drukowane na drukarkach 3D. Udostępniamy – szkołom, rodzicom i opiekunom – gotowe pliki do druku 3D, a także treści edukacyjne i materiały multimedialne. Dzięki nim dzieci mogą konstruować pojazdy i urządzenia, a następnie nimi sterować.

Choć mówimy na nie „klocki konstrukcyjne Cbox”, są czymś znacznie więcej. To w pełni inżynieryjny produkt, który pozwala tworzyć prawdziwe i działające: auta, drony, łaziki marsjańskie czy koparki.

Opracowaliśmy urządzenia, które są adekwatne do wieku i umiejętności: zaczynając od pierwszych klas szkół podstawowych, a kończąc na nastolatkach i osobach dorosłych. W ten sposób klocki konstrukcyjne Cbox spodobają się również rodzicom i nauczycielom, którzy będą wspomagać dzieci podczas zajęć.

Jesteśmy pewni, że robotyka dla dzieci wkracza na nowy, wyższy poziom!

Drukarka 3D w każdej szkole? To możliwe!

Być może myślisz teraz: „Wszystko brzmi interesująco, ale nie mam drukarki 3D. Gdzie mam wydrukować klocki Cbox?”.

Zapytaj w szkole!

Ministerstwo Edukacji i Nauki stworzyło program „Laboratoria Przyszłości” dla szkół podstawowych. Każda placówka otrzymała lub otrzyma dofinansowanie na zakup drukarek 3D oraz innego, nowoczesnego sprzętu. W konsekwencji jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że szkoła Twojego dziecka ma lub będzie miała drukarkę 3D.

Wiedziałeś o tym?

Skontaktuj się z nauczycielem lub dyrektorem, a następnie zapytaj, czy możesz skorzystać z drukarki 3D! Zauważ, że być może w ten sposób szkoła dowie się o narzędziach Cbox i wprowadzi je do nauczania, na czym skorzysta nie tylko Twoje dziecko, ale również jego rówieśnicy i pozostali uczniowie.

Trwałość klocków zwiększa ich atrakcyjność

Co robimy, gdy tradycyjne klocki do zabawy, ulegną zniszczeniu? Zazwyczaj kupujemy nowe, żeby uzupełnić kolekcję dziecka w domu lub sali zabaw w szkole.

W przypadku Cbox sytuacja wygląda całkiem inaczej!

Każdą część naszych pojazdów, urządzeń i robotów, można wydrukować na drukarce 3D. Oznacza to, że nawet jeśli – przypadkowo – podczas jeżdżenia autem Speedy, uszkodzimy jego część, natychmiast możemy wydrukować potrzebny element.

To zdecydowanie zwiększa trwałość klocków i ich przydatność do użycia!

Robotyka dla dzieci w wersji 3D: kształcimy innowatorów

Rzeczywistość pokazuje, jak będzie wyglądać przyszłość. Dynamiczny rozwój technologiczny i społeczny sprawia, że świat zmienia się drastycznie. Powstają zupełnie nowe trendy i zjawiska, które niedawno jeszcze nie istniały: automatyzacja pracy, cyfryzacja, sztuczna inteligencja, metaverse, dronizacja logistyki, elektryfikacja motoryzacji…

Naszym obowiązkiem jest przygotować dziecko do zmian i życia w zmieniającym się świecie!

W Cbox chcemy kształcić innowatorów, oferując dzieciom naukę przyszłości w formie zabawy i ekscytującej przygody. Za pomocą druku 3D, klocków i robotyki uczymy dzieci umiejętności STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics), które będą królować w przyszłości: zarówno na rynku pracy, jak i w życiu ogólnie.

Narzędzia Cbox pozwalają zainteresować dziecko światem nauk przyrodniczych i nowych technologii. Zamiast nauki definicji na pamięć, dajemy szansę nauczycielom i rodzicom na prowadzenie zajęć praktycznych, podczas których dzieci przyswoją znacznie trudniejsze pojęcia i mechanizmy wraz z ich zastosowaniem w rzeczywistości.

Budowanie pojazdów i urządzeń z klocków konstrukcyjnych Cbox, rozwija procesy poznawcze, uczy myślenia przyczynowo-skutkowego, a dodatkowo wspomaga kreatywność i krytyczne myślenie. Konstruowanie z klocków Cbox poprawia również zdolności manualne i motorykę małą. Jeśli dodatkowo uwzględnimy również aspekt pracy w grupie, okazuje się, że wspólna zabawa na składaniu urządzeń i pojazdów, buduje więzi społeczne i wzmacnia relacje z bliskimi.

Taka robotyka dla dzieci – w szkole i w domu – to przede wszystkim doskonała zabawa, która interesuje i zachęca do zgłębiania nauk przyrodniczych oraz nowych technologii. W ten sposób każdy z nas – rodziców, nauczycieli i dyrektorów – ma szansę kształcić innowatorów przyszłości, którzy bez trudu poradzą sobie w świecie, nawet za dwadzieścia lat.

A oto nam wszystkim chodzi: aby dzieci miały dobre i wymarzone życie!

Robotyka dla dzieci: Cbox wspiera szkoły i nauczycieli

Aby dać dzieciom wszystko, co najlepsze, musimy zacząć od siebie. Właśnie dlatego wspieramy szkoły, dostarczając kompleksową platformę edukacyjną, która uzupełnia program nauczania.

Dajemy nauczycielom gotowe treści edukacyjne i materiały multimedialne, które ułatwiają prowadzenie zajęć oraz pozwalają poszerzać własną wiedzę z zakresu robotyki, mechaniki i kompetencji STEAM. Przygotowaliśmy liczne materiały szkoleniowe, dotyczące druku 3D, a także filmy instruktażowe, karty przedmiotowe czy scenariusze prowadzenia zajęć robotycznych.

Ze wszystkich materiałów mogą skorzystać również rodzice! Narzędzia Cbox – zarówno materiały edukacyjne, jak i klocki konstrukcyjne do druku 3D – są bowiem doskonałe także do nauki i rozrywki w domu, wśród rodziny. To z kolei sprawia, że dzieci mogą czerpać korzyści, również podczas edukacji zdalnej lub hybrydowej.

Cbox to coś znacznie więcej niż klocki konstrukcyjne albo robotyka dla dzieci. To niezależna platforma edukacyjna, która pomaga nauczycielom i rodzicom w kształceniu dzieci w zakresie umiejętności technicznych. W ten sposób z łatwością zachęcimy dzieci do eksperymentowania, badania, praktykowania, edukacji i zabawy

Nie od razu Rzym… Wydrukowano!

Każde dziecko może zostać współczesną wersją Iron Mana: innowatora, naukowca, inżyniera, wynalazcy… Potrzeba jednak do tego czasu, zaangażowania i chęci dziecka. Mimo to na dobre i pożyteczne rzeczy warto poczekać trochę dłużej, prawda?

Niektórzy mówią: „Nie od razu Rzym zbudowano”.

W Cbox wolimy nowocześniejszą wersję tego powiedzenia: „Nie od razu Rzym wydrukowano”.

Robotyka dla dzieci to nauka, która jest fascynującą przygodą. Robimy wszystko, aby przede wszystkim zapewniała dobrą zabawę, ponieważ wtedy czas nie gra roli – dziecko po prostu miło spędza czas, a edukacja zachodzi mimochodem.

Tak samo jak wydrukowanie elementów na drukarce 3D wymaga czasu, tak i tutaj warto go dać sobie oraz dzieciom. Pamiętajmy, że niemowlę – zanim zacznie chodzić – najpierw uczy się przewracać, podnosić, pełzać i raczkować.

Wszystko musi mieć swoje miejsce w czasie – również podczas edukacji z Cbox. Z tego powodu opracowaliśmy rekomendacje w zakresie przeznaczenia poszczególnych modeli. W konsekwencji najmłodszym dzieciom polecamy tablicę edukacyjną Peggy, uczniom w starszych klasach szkoły podstawowej ramię robotyczne Arni i auto Speedy, a osobom w szkołach średnich i dorosłym bardziej zaawansowane urządzenia jak dron Horizon czy łazik marsjański!

W ten sposób klocki konstrukcyjne Cbox są dostosowane i odpowiednie dla osób w każdym wieku: począwszy od maluchów, a skończywszy na nastolatkach i dorosłych.

Czy Cbox to najlepsze klocki dla dziecka?

Każdemu z nas – rodzicom, opiekunom, nauczycielom, dyrektorom – zależy na tym, aby nasze dzieci (te „szkolne” i te „domowe”) miały wymarzone życie. Robimy wszystko, żeby przygotować je na przyszłość, w której bez trudu sobie poradzą. To normalne, że chcemy, aby miały życie lepsze od nas!

Narzędzia edukacyjne i klocki konstrukcyjne Cbox wspierają tę ideę.

 • Dzięki skutecznym narzędziom edukacyjnym kształcimy w dzieciach kompetencje przyszłości STEAM, które będą niezbędne na rynku pracy w kolejnych latach, a także wprowadzamy je w intrygujący świat nauk przyrodniczych.
 • Dajemy przyjemne wspomnienia z dzieciństwa, ponieważ robotyka dla dzieci z Cbox to świetna zabawa niezależnie od wieku.
 • Wspieramy szkoły w realizowaniu programu edukacyjnego, uzupełniając go o innowacyjne zajęcia z robotyki oraz udostępniając urządzenia i pojazdy, stworzone na drukarkach 3D z programu „Laboratoria Przyszłości”.
 • Nasze klocki konstrukcyjne nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale uczą kreatywnego i krytycznego myślenia, dzięki czemu dzieci zyskują „zmysł innowatora i inżyniera”, niezwykle przydatnego w dochodowej pracy i satysfakcjonującym życiu.
 • Zachęcamy do nauki, w której nie jest istotne zapamiętywanie definicji, ale umiejętności wyszukiwania i wykorzystywania informacji, posługiwanie się nowoczesną technologią oraz tworzenie i zastosowanie wiedzy w praktyce.
 • Nie chcemy być lepsi od innych, tylko pragniemy tworzyć lepszą przyszłość dla dzieci, współpracując z innymi, dlatego klocki Cbox łączą się z klockami innych marek. Dzieci mogą więc poszerzać swoją dotychczasową kolekcję o nasze inżynieryjne zestawy.
 • Oprócz klocków konstrukcyjnych udostępniamy również pełną platformę edukacyjną, dzięki której dzieci, nauczyciele i rodzice zdobędą wiedzę teoretyczną, a potem będą mogli natychmiast wykorzystać ją w praktyce (np. podczas wspólnego składania ramienia robotycznego Arni).

Jesteśmy tutaj po to, aby dać dzieciom narzędzia i możliwości do kreowania lepszej przyszłości. Zdecyduj, czy Cbox to odpowiednie klocki, edukacja i zabawa dla dziecka!

Zainteresował Cię ten artykul?
Zobacz dostępne modele robotów

Modele robotów

 • Arnie
  Arnie
  Ramię robotyczne
 • Peggy
  Peggy
  Tablica edukacyjna
 • Horizon
  Horizon
  Dron
 • Thunder
  Thunder
  Auto ze śmigłem
 • Jupiter
  Jupiter
  Łazik
 • Rocky
  Rocky
  Koparka
 • CBOXArnie

  Arnie
  Poziom trudności
  70%
  Liczba elementów
  40%
  Wielkość
  50%
  Moc
  65%
  Prędkość
  15%

  CBOXArnie

  Arnie to gratka dla osób, które chcą poczuć się jak wynalazca, sterujący prawdziwym robotem! Ramię robotyczne jest silne jak kulturysta i zręczne, niczym ludzka dłoń.

  Proste sterowanie dostarcza mnóstwo frajdy, a średni poziom trudności składania modelu, czyni je idealnym dla nastolatków i młodzieży.

 • CBOXPeggy

  Peggy
  Poziom trudności
  20%
  Liczba elementów
  30%
  Wielkość
  65%
  Moc
  20%
  Prędkość
  5%

  CBOXPeggy

  Najlepsze rozwiązanie dla najmłodszych dzieci, wprowadzające je w fascynujący świat nauk przyrodniczych i inżynierii. Tablica edukacyjna Peggy pozwala pokazać dzieciom wybrane mechanizmy inżynieryjne, wiele doświadczeń, a także zainteresować je robotyką.

  Dzięki tablicy dzieci poznają i rozwijają kompetencje STEM.

 • CBOXHorizon

  Horizon
  Poziom trudności
  80%
  Liczba elementów
  30%
  Wielkość
  50%
  Moc
  35%
  Prędkość
  90%

  CBOXHorizon

  Szybki, zwinny i na czasie! Dron Horizon to świetna opcja dla uczniów szkół średnich. Złożoność modelu gwarantuje mnóstwo nauki i zabawy podczas budowania, a wysoka prędkość latania dostarcza niezapomnianych wrażeń.

  Nasz Horizon to przyszłość, o czym świadczą trendy w zakresie dronizacji logistyki czy Miejskiej Mobilności Powietrznej.

  dostępny wkrótce

 • CBOXThunder

  Thunder
  Poziom trudności
  55%
  Liczba elementów
  40%
  Wielkość
  55%
  Moc
  35%
  Prędkość
  80%

  CBOXThunder

  Choć od powstania pierwszego samochodu minęło zaledwie 136 lat, dziś wystarczy uruchomić drukarkę, aby wydrukować, a potem zbudować auto ze śmigłem Thunder!

  Pędzi niczym bolid Formuły 1 na włoskiej Monzy, zwinnie pokonuje zakręty i nie jest trudne w budowie. To idealna zabawa i nauka dla dzieci w klasach 4-8 szkoły podstawowej.

  Sprawdź na TikTok

  dostępny wkrótce

 • CBOXJupiter

  Jupiter
  Poziom trudności
  100%
  Liczba elementów
  100%
  Wielkość
  100%
  Moc
  100%
  Prędkość
  20%

  CBOXJupiter

  Nasz Jupiter to urządzenie o niebywałej wytrzymałości i sprawności. Z łatwością pokonuje wzniesienia o nachyleniu nawet 45 stopni, nokautując konkurencję z Rosji i USA, wykorzystywaną w kosmosie!

  Łazik Jupiter to złożony pojazd o ogromnej mocy i z dużą ilością elementów, dlatego rekomendujemy go osobom dorosłym i studentom.

  Sprawdź na TikTok

  dostępny wkrótce

 • CBOXRocky

  Rocky
  Poziom trudności
  75%
  Liczba elementów
  75%
  Wielkość
  70%
  Moc
  70%
  Prędkość
  40%

  CBOXRocky

  Nasza koparka nie boi się żadnych wyzwań. Nieustraszony Rocky to urządzenie idealne dla dorosłych i studentów, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje inżynierskie i konstruktorskie. Koparka daje rozrywkę zarówno podczas składania, jak i jeżdżenia oraz kopania.

  Zbuduj ją sam lub z dzieckiem i ruszajcie w teren!

  Sprawdź na TikTok

  dostępny wkrótce

Arnie
Arnie
Ramię robotyczne

CBOXArnie

Arnie
Poziom trudności
70%
Liczba elementów
40%
Wielkość
50%
Moc
65%
Prędkość
15%

Arnie to gratka dla osób, które chcą poczuć się jak wynalazca, sterujący prawdziwym robotem! Ramię robotyczne jest silne jak kulturysta i zręczne, niczym ludzka dłoń.

Proste sterowanie dostarcza mnóstwo frajdy, a średni poziom trudności składania modelu, czyni je idealnym dla nastolatków i młodzieży.

Peggy
Peggy
Tablica edukacyjna

CBOXPeggy

Peggy
Poziom trudności
20%
Liczba elementów
30%
Wielkość
65%
Moc
20%
Prędkość
5%

Najlepsze rozwiązanie dla najmłodszych dzieci, wprowadzające je w fascynujący świat nauk przyrodniczych i inżynierii. Tablica edukacyjna Peggy pozwala pokazać dzieciom wybrane mechanizmy inżynieryjne, wiele doświadczeń, a także zainteresować je robotyką.

Dzięki tablicy dzieci poznają i rozwijają kompetencje STEM.

Horizon
Horizon
Dron

CBOXHorizon

Horizon
Poziom trudności
80%
Liczba elementów
30%
Wielkość
50%
Moc
35%
Prędkość
90%

Szybki, zwinny i na czasie! Dron Horizon to świetna opcja dla uczniów szkół średnich. Złożoność modelu gwarantuje mnóstwo nauki i zabawy podczas budowania, a wysoka prędkość latania dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Nasz Horizon to przyszłość, o czym świadczą trendy w zakresie dronizacji logistyki czy Miejskiej Mobilności Powietrznej.

dostępny wkrótce

Thunder
Thunder
Auto ze śmigłem

CBOXThunder

Thunder
Poziom trudności
55%
Liczba elementów
40%
Wielkość
55%
Moc
35%
Prędkość
80%

Choć od powstania pierwszego samochodu minęło zaledwie 136 lat, dziś wystarczy uruchomić drukarkę, aby wydrukować, a potem zbudować auto ze śmigłem Thunder!

Pędzi niczym bolid Formuły 1 na włoskiej Monzy, zwinnie pokonuje zakręty i nie jest trudne w budowie. To idealna zabawa i nauka dla dzieci w klasach 4-8 szkoły podstawowej.

Sprawdź na TikTok

dostępny wkrótce

Jupiter
Jupiter
Łazik

CBOXJupiter

Jupiter
Poziom trudności
100%
Liczba elementów
100%
Wielkość
100%
Moc
100%
Prędkość
20%

Nasz Jupiter to urządzenie o niebywałej wytrzymałości i sprawności. Z łatwością pokonuje wzniesienia o nachyleniu nawet 45 stopni, nokautując konkurencję z Rosji i USA, wykorzystywaną w kosmosie!

Łazik Jupiter to złożony pojazd o ogromnej mocy i z dużą ilością elementów, dlatego rekomendujemy go osobom dorosłym i studentom.

Sprawdź na TikTok

dostępny wkrótce

Rocky
Rocky
Koparka

CBOXRocky

Rocky
Poziom trudności
75%
Liczba elementów
75%
Wielkość
70%
Moc
70%
Prędkość
40%

Nasza koparka nie boi się żadnych wyzwań. Nieustraszony Rocky to urządzenie idealne dla dorosłych i studentów, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje inżynierskie i konstruktorskie. Koparka daje rozrywkę zarówno podczas składania, jak i jeżdżenia oraz kopania.

Zbuduj ją sam lub z dzieckiem i ruszajcie w teren!

Sprawdź na TikTok

dostępny wkrótce